JAK NIEPOKALANA...

Niepokalana

W prawie wiosenną sobotę, pomimo zasp śniegu i mrozu spotkaliśmy sięw parafii     św. Jacka w Legnicy na Rejonowym Dniu Skupienia.

Dzień DSC 0581 CopyNaszej „Koncentracji” rozpoczęliśmy zawiązaniem wspólnoty w salce przy plebanii, gdzie po zaproszeniu Ducha Świętego i oddaniu Jemu całego spotkania, ks. Tomasz Ślazyk zabrał Nas na spotkanie z Niepokalaną.

W konferencji podjął temat codziennego życia Słowem Bożym na wzór Niepokalanej, przedstawiając trzy możliwości. Pierwsza duchowość - „jednoliterowa” – (z), polega na modlitwie z Maryją, co oznacza, że Jej zadaniem jest towarzyszenie Kościołowi, towarzyszenie Nam, wsparcie i pomoc w drodze do Jezusa.

Drugą możliwością jest spotkanie „dwuliterowe” – (do), polegające na modlitwie do Maryi, czyli zwracanie się do Niej jako powierniczki, jako Tej, która wstawia się w naszych intencjach u Swego Syna.

Trzecią możliwością jest spotkanie „trzyliterowe” - (jak), polegające na postawie wzorującej się na Maryi - jak Maryja. Jest to postawa, do której powinniśmy dążyć, a która pozwala stawać w całkowitym oddaniu się Słowu Bożemu, Woli Bożej. Postawa całkowitego zawierzenia na wzór Maryi.

DSC 0583 Copy

 

 

 

Po konferencji zatrzymaliśmy się w mniejszym gronie, gdzie mogliśmy podzielić się tym, w jaki sposób możemy oddawać swoje życie Jezusowi przez ręce Niepokalanej i co jeszcze w moim życiu wymaga szczególnego oddania Matce Bożej.

 DSC 0588 1 Copy  DSC 0590 1 Copy  DSC 0594 Copy

Po czasie dzielenia się udaliśmy się do Sankturium Św. Jacka, gdzie mogliśmy uczestniczyć w Eucharystii pod przewodnictwem     ks. Tomasza Ślazyka. W homilii zaakcentował myśl zawartą w Ewangelii, że nikt nie przemawia do człowieka tak jak Jezus, a Jego Słowa przyjęte przez człowieka mają moc przemiany ludzkiego życia.

 DSC 0603 Copy  DSC 0601 Copy  DSC 0599 Copy

Po spotkaniu z Panem w Eucharystii, udaliśmy się do bocznej kaplicy, gdzie mogliśmy spotkać się z Nim w namiocie spotkania przed Najświętszym Sakramentem, rozważając fragment Ewangelii św. Łukasza o Zwiastowaniu Najświętszej Maryi Panny.

 DSC 0618 Copy  DSC 0613 Copy  DSC 0609 Copy

Całość zakończyła wspólna Agapa, na której mogliśmy podzielić się nie tylko słodkościami, czy dobrą kawką lub herbatką, ale przede wszystkim sobą.

 DSC 0612 Copy  DSC 0619 Copy
 DSC 0620 Copy  DSC 0622 Copy

Relacja i foto: Karolina i Grzegorz Grodek

JEDYNE OBLICZE

Kolejny Wielki Post, nowe postanowienia, wciąż inne wyrzeczenie, ci sami ludzie, którzy nie chcą się zmienić (mimo wznoszonych modłów), być może jakaś osoba ze wspólnoty, której po prostu nie znosisz… itd. DSC00019 CopyWięc po co to wszystko? Komu to potrzebne? A jednak kolejny raz wchodzisz w Wielki Post, by nabrać sił, by ożywić martwe pokłady siebie samego. I… wychodzisz na ulicę, gdzie tłumy gapiów czekają, by oskarżyć Chrystusa. W pierwszej chwili myślisz zbulwersowany, jak oni tak mogą przecież to Mesjasz, ale sam przecież zadajesz ból językiem oskarżając swego brata.DSC00012 1 Copy

DSC00017 1 CopyAle co tam! Ty nic nie tracisz. Trzeba żyć szybko, myśleć o sobie. I nagle jawi ci się zmasakrowana twarz Zbawiciela – to najpiękniejsze oblicze jakie kiedykolwiek widziałeś.

A jakie jest twoje oblicze? Uciekasz od prawdy przed sobą samym… ale masz na sercu wyryte znamię tego Oblicza. Czy pamiętasz o tym, gdy kogoś ranisz? – kocham więc pamiętam. To jest jedyny właściwy kierunek, jaki masz obrać. Nie prędkość! Ale kierunek. Nie ilość postanowień ani stopień trudności wyrzeczeń, ale właściwa droga, która zaprowadzi cię do nieba.

DSC00015 1 Copy  Dzisiaj Bóg rozpoznaje twoje pragnienie: ukazuje ci siebie przemienionego i mówi do ciebie „ dobrze, że tu    DSC00018 1 Copy jesteśmy”. On nie chce, żebyś stracił z oczu jedyny cel – to jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie.

  Więc jak przeżyć Wielki Post? Na miarę swojego własnego głodu Słowa Bożego, na miarę rozkochania się w  jedynym Oblubieńcu, którego oblicze jest najpiękniejsze jakie kiedykolwiek widziałeś.

 

* Podziękowania dla ks. Tomasza Ślazyka za inspiracje z konferencji Gorzkich Żali i niedzielnej homilii :-)

DSC00014 1 Copy

SPOTKANIE Z KSIĘDZEM BISKUPEM

Animatorzy rejonu legnickiego wraz z parą rejonową i księdzem moderatorem spotkali się 7 lutego z księdzem biskupem Zbigniewem Kiernikowskim. W spotkaniu wziął udział także ks.Piotr Kot - Rektor WSD i jednocześnie moderator oazy osób dorosłych. Była to szczególna okazja, aby podzielić się Słowem Bożym, wysłuchać katechezy księdza biskupa i porozmawiać przy kawie i herbacie o tym co nas nurtuje i jak w nas działa Słowo. Mamy nadzieję, że takie spotkania odbywać  będą się cześciej :-)

 

mms 20180219 181412

Wśród nocnej ciszy...

IMG 20171230 185143 Copy

 

Święto Świętej Rodziny małżonkowie z Domowego Kościoła obchodzili wyjątkowo, bo w towarzystwie księdza biskupa Marka Mendyka. W centrum była Msza Święta, którą sprawował ks. biskup w koncelebrze z ks. Tomaszem Ślazykiem i ks. Ryszardem Wołowskim - moderatorami Domowego Kościoła. Podczas Mszy małżonkowie odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie. IMG 20171230 181950 CopyBiskup Marek podczas homilii przypomniał o ogromnej wartości rodziny zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy świat próbuje wypaczyć jej właściwy obraz. Wezwał małżonków do obrania sobie za wzór Świętej Rodziny z Nazaretu i wychowywania w tym duchu swoich dzieci. Po skończonej Uczcie Eucharystycznej udaliśmy się na ucztę dla ciała - agape, podczas której przy ciastku i kawie śpiewaliśmy kolędy.

 

MSZA REJONOWA

DSC00027 Copy

Rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny Mszą Świętą w parafii św. Jacka w Legnicy.

W ten nowy rok pracy weszliśmy z nową parą rejonową Jasią i Darkiem Łuczków oraz nowym moderatorem ks. Tomaszem Ślazykiem.

zdjęcie ks. Copy

IMG 20171126 210642 Copy

 

 

Były wspólnie wyśpiewane Nieszpory, podczas których małżeństwa przyjmowały posługę par animatorskich w swoich kręgach. Życzymy mocy Ducha Świętego dla nowych par. 


DSC00006 Copy
 DSC00011 Copy  DSC00013 Copy

 

 

I najważniejszy moment naszych comiesięcznych spotkań rejonowych – Eucharystia. Mszy Świętej przewodniczył ks. Tomasz. Modliliśmy się za naszą wspólnotę Domowego Kościoła, za nową parę rejonową i księdza moderatora.

Po Mszy udaliśmy się na agape, by wspólnie radować się swoją obecnością. Małżeństwa dzieliły się swoimi przeżyciami po przebytych letnich rekolekcjach. agapa upłynęła na wspólnym śpiewaniu i rozmowach.

 DSC00031 Copy  DSC00029 Copy

 

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by Age Themes