Rejonowy Dzień Wspólnoty

W dniu 17 września w kościele św. Wojciecha w Jeleniej Górze Mszą Św. o godzinie 12:00 rozpoczeło się spotkanie trzech wspólnot. Rok pracy formacyjnej rozpoczęła Służba Liturgiczna prz parafii św. Wojciecha pod przewodnictwem ks. Pawła, Ruch Światło-Życie Rejonu Jelenia Góra; Oaza Młodzieżowa oraz Gałąź Rodzinna - Domowy Kościół pod przewodnictwem ks. Krzysztofa. W przygotowaniu Eucharystii brały udział wszystkie wspólnoty. Liturgię Eucharystyczną przygotowali ministraci. Czytanie, modlitwę wiernych oraz dary ołtarza Domowy Koścół, natomiast psalm oraz całą oprawę muzyczną młodzież z ruchu Światło-Życie.

Po radośnie przeżytej Mszy Świętej członkowie Domowego Kościoła pozostali w świątyni aby poznać nowego moderatora rejonu ks. Krzysztofa Czerwińskiego oraz podzielić się świadectwami przeżytych rekolekcji. Wysłuchano pięciu pięknych świadectw, które mamy nadzieję że zachęcą nas wszystkich to aktywnego planowania udziału w następnych rekolekcjach. Na zakończenie ksiądz moderator wręczył kręgom świece na nowy rok formacyjny.

Cała wspólnota spotkała się następnie, przy suto zastawionych stołach, na pikniku w ogrodzie za plebanią. Dzięki pięknej pogodzie, która utrzymała się do końca spotkania mogliśmy cieszyć się wspólnymi rozmowami, żartami oraz śpiewem. Każdy mógł do syta najeść się kiełbasy z grill'a, sałatek, ciast oraz waty cukrowej. Nie brakowała również zimnych napojów, kawy i herbaty. Radosne spotkanie trwało do około godziny 16:00. Trudno było się rozstawać. Dziękujemy wszystkim odpowiedzialnym za przygotowanie tego wspaniałego dnia.

Galeria zdjęć..... 

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by Age Themes