Rejonowe Dni Wspólnoty - kwiecień 2017

W dniach 29-30 kwietnia 2017r. w Domu Rekolekcyjnym Maksymilianum w Kowarach – Wojkowie, odbyły się dzięki usilnym staraniom Pary Rejonowej Renaty i Krzysztofa, Rejonowe Dni Wspólnoty Domowego Kościoła Rejonu Bolesławiec. W Skupieniu wzięło udział ok. 17 małżeństw z I i II Kręgu oraz dwóch kręgów pilotowanych.

Po zawiązaniu Wspólnoty i pokrzepieniu ciała pysznymi domowymi ciastami, odbyła się konferencja nt Modlitwy Małżeńskiej, którą poprowadzili Roksana i Roman. Konferencja miała wspaniały wydźwięk, gdyż była świadectwem życia prowadzących. Konferencja uwieńczona została świadectwami małżeństw dotyczącymi owoców modlitwy małżeńskiej.

W Kaplicy ośrodka o godzinie 13.00 ks. Andrzej Łuczyński Moderator Rejonowy DK Rejonu Bolesławiec odprawił Mszę św. dla całej zgromadzonej wspólnoty. Msza św. odprawiona została w intencji dwóch małżeństw, które obchodziły Małgorzata i Grzegorz 17 rocznicę, a Alicja i Krzysztof 10 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Bardzo ważnym wydarzeniem w trakcie mszy św. było uroczyste przyjęcie Chrystusa jako Pana i Zbawiciela przez trzy pary małżeńskie z Kręgu Pilotowanego, z Tomaszowa Bolesławieckiego.

Szczególne podziękowanie za umożliwienie pełnej realizacji programu RDW, należą się Wspólnocie Rejonu Kowary, która zapewniła działanie Diakonii Gospodarczej przygotowującej wszystkie posiłki i Diakonii Wychowawczej, która zapewniła opiekę najmłodszym członkom rodzin należących do Wspólnoty DK z Bolesławca.

O godzinie 15.00 zawierzyliśmy całą Wspólnotę DK Bolesławiec i cały świat Miłosierdziu Bożemu w modlitwie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Po wprowadzeniu do Dialogu małżeńskiego przez Bogdana i Dorotę, wszystkie małżeństwa odbyły w swoich pokojach Dialog małżeński. Po Dialogu Barbara i Jan wygłosili konferencję nt znaczenia Wspólnoty i odpowiedzialności za Wspólnotę wszystkich jej członków, tych najstarszych i tych najmłodszych.

Po kolacji całą wspólnotę, trochę mniejszą, bo niektóre małżeństwa mogły zostać tylko jeden dzień, zgromadził pogodny wieczór prowadzony przez Iwonkę i Łukasza. Po grach i zabawach, przyszedł czas na tortowy poczęstunek Wspólnoty przez małżonków – jubilatów. Kilka siarczystych tańców przypomniały Jubilatom noc ich wesela.

O godzinie 21.00 zgromadziliśmy się przed Najświętszym Sakramentem na adoracji małżonków. Janek i Basia prowadzący adorację, zwrócili uwagę o co powinniśmy prosić Pana Jezusa, za co mu dziękować i jak często przepraszać i że powinniśmy widzieć Jezusa w swoim Małżonku, dzieciach i ludziach postawionych na naszej drodze życia.

Kolejny dzień Rekolekcji rozpoczęliśmy Jutrznią. Po śniadaniu została przeprowadzona przez Dariusza konferencja nt Biblia o finansach. Dariusz przedstawił nam problem ukazany przez Pana Jezusa w Piśmie św. , że nie można dwom panom służyć- Bogu i Mamonie, a jednocześnie żyć w wolności dziecka bożego, które oddaje co boskie Bogu, a co cesarskie Cesarzowi.

Z powodu nieobecności ks. Andrzeja, który musiał w sobotę wracać na parafię  i pełnić obowiązki proboszcza, o godzinie 11.00 nasza Wspólnota  wzięła udział we Mszy św. z ludem w pobliskiej kowarskiej parafii.

Po Mszy św. odbyliśmy wspaniałym słoneczny spacer z przepięknymi widokami budzącej się do życia przyrody ukazującej stopniowo ferię wiosennych barw, aczkolwiek stonowaną w rozwoju przez niską temperaturę powietrza i leżący jeszcze wysoko w górach śnieg.

Po przepysznym obiedzie, modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego i rozesłaniu udaliśmy się do naszych rodzinnych domów.

Spotkanie opłatkowe 2016

W dniu 30.12.2016r. rodziny Domowego Kościoła rejonu Bolesławiec spotkały się na opłatku u Sióstr Adoratorek. Jak zwykle na początku była Eucharystia, którą celebrował ks. Andrzej Łuczyński. Następnie wszyscy zeszli do refektarza, gdzie agapę rozpoczęto od wspólnej modlitwy i dzielenia się opłatkiem. Gdy już członkowie DK zasiedli do stołu, rozpoczęto pełne radości kolędowanie.

20161230 193315
 20161230 184424 kopia
 

Jezus - Pan i Zbawiciel

2 października w Zakonie Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa w Bolesławcu, osoby z kręgu 4 pilotowanego przez Basię i Jana, przyjęły Jezusa jako Pana i Zbawiciela.

IMG 20161002 151559

IMG 20161002 153645 HDR

IMG 20161002 153314 HDR

Rejonowy Dzień Wspólnoty

Dnia 11 września 2016r. Rejon Bolesławiec rozpoczął nowy rok formacyjny 2016/2017.

Wspólnota spotkała się u gościnnych Sióstr Adoratorek o godz. 14.30. W kaplicy odbyła się próba śpiewu. O godz. 15.00 rozpoczęła się Eucharystia, którą celebrował zaproszony ks. Krzysztof Czadowski. Dopiero później mógł do wspólnoty dołączyć moderator rejonowy- ks. Andrzej Łuczyński, uprzednio zajęty proboszczowskimi obowiązkami. Czytania oraz psalm przygotował krąg I. W czasie kazania ks. Krzysztof mówił o kończącym się Roku Miłosierdzia oraz o zadaniach, jakie stawia przed nami nowy rok formacyjny. Ważnym elementem Eucharystii było przekazanie posługi nowym parom animatorskim. Na Mszy Świętej małżeństwa, które były na rekolekcjach, złożyły świadectwa. Mówiono o tym, czym był czas poświęcony Bogu i jakich łask pary doświadczyły. Jedne świadectwa były radosne, inne wzruszające, ale wszystkie bardzo osobiste i motywujące.

Po Eucharystii rodziny zeszły do refektarzu, by wspólnie świętować poprzez agapę rozpoczęcie formacji. To przy kawie i cieście wracano do doświadczeń rekolekcyjnych, cieszono się z bycia we wspólnocie i bycia wspólnotą.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

DSC 1140

DSC 1161

DSC 1165

Dni Skupienia w Kowarach

8 i 9 kwietnia w Kowarach odbyły się Dni Wspólnoty rejonu Bolesławiec. Tematem był "Dialog małżeński darem od Pana Boga". Konferencje, która poruszyła uczestników wygłosili Teresa i Adam. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i życzymy wiele Bożego Błogosławieństwa.

20160408 190234

 

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by Age Themes